Crema Cicatherm este soluția ideală pentru pielea iritată, sensibilă sau deshidratată. Formula sa avansată conține ingrediente precum Squalane din măsline, Ceramide pe bază de plante și Aqua CCTG, care hidratează intens, refac bariera naturală a pielii și sprijină procesul natural de vindecare. Cu o textură lejeră, ce se absoarbe rapid, crema oferă un confort de lungă durată, fără a lăsa reziduuri grase. Fără parfum, parabeni, alcool sau siliconi, Cicatherm este 100% vegană și prietenoasă cu mediul, fiind potrivită pentru utilizare zilnică pe față și corp.
INGREDIENTE:
Aqua/Thermal Water, Cocos Nucifera Oil, Coco-Caprylate/Caprate, Glycerine, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Cetearyl Alcohol, Squalane, Caprylic/Capric Triglycerides, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Xanthan Gum, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Sclerotium Gum, Lecithin, Pullulan, Polyglyceryl-10 Stearate, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, Ethylhexylglycerin, Hydrogenated Polydecene, Silica, Disodium EDTA, Oryza Sativa Bran Extract, Gardenia Taitensis Flower Extract, Trideceth-6, Tocopherol
madalinanistor27 (proprietar verificat) –
Hidrateaza in profunzime zona ochilor si lasa o senzatie foarte placuta!♥️
Bealcu Beatrice (proprietar verificat) –
O crema extraordinara!
Oana (proprietar verificat) –
O textura fina si foarte hidratanta in acelasi timp. O folosesc seara, atat in zona ochilor, cat si in zonele in care apar linii fine sau riduri de expresie, datorita continutului sau de acid hialuronic.
Lungu Roxana (proprietar verificat) –
O crema foarte buna, hidratanta, care nu ramane grasa. Un mare bonus pentru faptul ca nu ustura si gramajul este foarte bun.
lorinadoroiman (proprietar verificat) –
Când vine vorba de zona ochilor , tenul meu este foarte.. „capricios” . Majoritatea cremelor folosite la un moment dat imi provoacă usturimi, însă aceasta a fost printre putinele cu care nu am avut niciun fel de problemă încă de la prima utilizare! ♥️
cata.teaha (proprietar verificat) –
Dupa demachierea ochilor, zona imi ramane iritata. Insa crema imi calmeaza pielea sensibila. Nu simt nicio usturime la contact cu ochii, ceea ce ma incanta foarte mult deoarece din toate cremele de ochi incercate, aceasta e singura la care am reactionat ok. Are un miros mai aparte, insa nu e deranjant. Per total, sunt foarte multumita si incantata ca am gasit in sfarsit o crema care se intelege bine cu ochii mei sensibili ♡ O recomand pentru persoanele cu aceeasi problema ca si mine.