Crema Cicatherm este soluția ideală pentru pielea iritată, sensibilă sau deshidratată. Formula sa avansată conține ingrediente precum Squalane din măsline, Ceramide pe bază de plante și Aqua CCTG, care hidratează intens, refac bariera naturală a pielii și sprijină procesul natural de vindecare. Cu o textură lejeră, ce se absoarbe rapid, crema oferă un confort de lungă durată, fără a lăsa reziduuri grase. Fără parfum, parabeni, alcool sau siliconi, Cicatherm este 100% vegană și prietenoasă cu mediul, fiind potrivită pentru utilizare zilnică pe față și corp.
INGREDIENTE:
Aqua/Thermal Water, Cocos Nucifera Oil, Coco-Caprylate/Caprate, Glycerine, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Cetearyl Alcohol, Squalane, Caprylic/Capric Triglycerides, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Xanthan Gum, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Sclerotium Gum, Lecithin, Pullulan, Polyglyceryl-10 Stearate, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, Ethylhexylglycerin, Hydrogenated Polydecene, Silica, Disodium EDTA, Oryza Sativa Bran Extract, Gardenia Taitensis Flower Extract, Trideceth-6, Tocopherol
alina_ali2603 (proprietar verificat) –
Nu irita, este hidratanta și lasă pielea catifelată.
Cășvan Anamaria (proprietar verificat) –
O cremă pe care o recumpăr mereu! Din lipsa de timp, am uitat sa scriu recenzie după primul tub consumat. O ador! Hidratează foarte bine pielea din zona ochilor, dar în același timp nu lasă pielea grasă și sticky. O recomand ❤️
perju_diana (proprietar verificat) –
Este un produs pe care cu siguranță îl voi comanda din nou deoarece are o textură lejera si am constatat ca diminuează ridurile fine.
perju_diana (proprietar verificat) –
Este un produs pe care cu siguranță îl voi comanda din nou deoarece am constatat ca diminuează ridurile fine si pielea este mai elastică.
perju_diana (proprietar verificat) –
Este un produs pe care cu siguranță îl voi comanda din nou. Hidrateaza foarte bine zona din jurul ochilor si diminuează ridurile fine.
d.alina.gabriela91 (proprietar verificat) –
Nu irita ochii, textura este lejera se intinde f bine si se absoarbe repede