Crema Cicatherm este soluția ideală pentru pielea iritată, sensibilă sau deshidratată. Formula sa avansată conține ingrediente precum Squalane din măsline, Ceramide pe bază de plante și Aqua CCTG, care hidratează intens, refac bariera naturală a pielii și sprijină procesul natural de vindecare. Cu o textură lejeră, ce se absoarbe rapid, crema oferă un confort de lungă durată, fără a lăsa reziduuri grase. Fără parfum, parabeni, alcool sau siliconi, Cicatherm este 100% vegană și prietenoasă cu mediul, fiind potrivită pentru utilizare zilnică pe față și corp.
INGREDIENTE:
Aqua/Thermal Water, Cocos Nucifera Oil, Coco-Caprylate/Caprate, Glycerine, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Cetearyl Alcohol, Squalane, Caprylic/Capric Triglycerides, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Xanthan Gum, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Sclerotium Gum, Lecithin, Pullulan, Polyglyceryl-10 Stearate, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, Ethylhexylglycerin, Hydrogenated Polydecene, Silica, Disodium EDTA, Oryza Sativa Bran Extract, Gardenia Taitensis Flower Extract, Trideceth-6, Tocopherol
Gheorghe Elena (proprietar verificat) –
O crema foarte hidratantă, dar in același timo intra repede in piele, fără a lasa o pelicula grasa.
Necula Florina (proprietar verificat) –
Foarte mulțumită. Am comandat pentru prima oara și sunt super mulțumită.
Frandaș Alexandra (proprietar verificat) –
O cremă foarte bună, pielea rămâne foarte mătăsoasă! ❤
Polcovnicu Ioana (proprietar verificat) –
O crema cu ingrediente blânde, potrivita mai ales pentru persoanele cu zona ochilor sensibila. 🙋🏻♀️ ador efectul de după, îmi luminează zona și o calmează. Super efect! Recomand!
d.monicacorina (proprietar verificat) –
O crema buna, o aplic de obicei seara, dupa hidratarea in prealabil a tenului cu ser si apa termala de la Synergy si apoi o masez usor in jurul ochilor. Se absoarbe repede, nu lasa urme. E pe gustul meu.
andreea.condel59 (proprietar verificat) –
Un produs foarte bun. Hidrateaza foarte bine pielea din jurul ochilor , se absoarbe repede , textura lejera si este prima crema care nu ma ustura ochii de la ea . Minunata ❤️